Індустріальний інститут

59 років у рідному місті. Традиції, досвід, майстерність, стабільність, визнання.

До дня пам'яті жертв голодоморів

Дата статьи: 2018-11-23
День па́м'яті жертв голодомо́рів — щорічний національний пам'ятний день в Україні, що припадає на четверту суботу листопада.
     Запроваджений згідно з указом Президента України Леоніда Кучми № 1310/98 від 26 листопада 1998 року як «День пам'яті жертв голодоморів». Указом Кучми № 1181/2000 від 31 жовтня 2000 року встановлювалася назва «День пам'яті жертв голодомору та політичних репресій».
     Указом Кучми № 797/2004 від 15 липня 2004 року встановлювалася назва «День пам'яті жертв голодоморів та політичних репресій». Указом президента Віктора Ющенка № 431/2007 від 21 травня 2007 називається «День пам'яті жертв голодоморів».
     Студенти першого курсу відвідали КП «Історичний музей м. Покровськ», а саме виставку фотографій М.Залізняка.
     Марко Залізняк– фотоаматор з хутора Романівка на Донеччині. Залишив справжній фотолітопис нищення українського села Удачне наприкінці 1920-х – початку 1930-х. На його знімках – кадри з колективізації, розкуркулення й розорення селян, відбирання хліба й виселення до Сибіру.
     Фотографій, що засвідчують злочин радянського режиму проти українців, не так багато. І Марко Желізняк цілковито розумів значущість своїх кадрів, що підтверджував його син: "Що сьогодні є рядовий знімок, те завтра буде історією". Фотознімки Марка Залізняка були взяті за основу в створенні документальних фільмів «Миті нашого життя», «Симфонія Донбасу», «Голодомор» та інші. Ці світлини мають надзвичайну цінність в збереженні правди про Голодомор.
     В пам’ять про мільйони загиблих від Голодомору студенти запалили свічку.
Офіційна сторінка Індустріального Інституту на Facebook