Індустріальний інститут

59 років у рідному місті. Традиції, досвід, майстерність, стабільність, визнання.

Презентація книги "Праця, виснаження та успіх"

Дата статьи: 2018-10-03

03.10.2018 в 11.00 в малій похилій залі Індустріального інституту відбулася презентація книги «Праця, виснаження та успіх: промислові мономіста Донбасу» за редакцією В. Кулікова та І. Склокіної. Видання здійснено у співпраці з Центром міської історії Центрально-Східної Європи (Львів) і Програми Ковальських Канадського інституту українських студій (Харків).

Ця книга є спробою представлення історії Донбасу ХІХ–ХХІ ст. через призму життя мешканців і творців промислових мономіст. Саме наполеглива праця не тільки робітників, але й управлінців і бізнесменів веде до успіху, який, однак, теж має свою ціну – виснаження людських і природних ресурсів. Книга розповідає про те, ким були мешканці мономіст, якими були їхнє буденне життя, робота, відпочинок та як вибудовувалися стосунки між людьми і різними соціальними групами.

Особливу увагу приділено природним, забудованим та соціальним ландшафтам Донбасу – як вони мінялися у процесі індустріалізації та урбанізації, а також як мінялося їхнє сприйняття і культурне осмислення – як з погляду самих мешканців, так і прибульців. Важливим матеріалом для аналізу цих змін стали фотографічні джерела – вони виступають у книзі не лише як ілюстрації, але також як матеріал до роздумів про стратегії візуальної репрезентації індустріального міста ХІХ–ХХІ ст.

На зустрічі були автори книги; Ксенія Кузіна та Ірина Склокіна. Захід супроводжувався презентацією, жвавою дискусією про історію і сучасне життя в мономістах.

З Ксенією Кузіною та Іриною Склокіною говорили про повсякденне життя, робочий етос, архітектуру, людські стосунки, розваги від ХІХ ст. до сьогодні у містах, що постали навколо заводів і шахт. Особливу увагу було звернемо на колекції фотографій, що лягли в основу книги.

Дякуємо організаторам та авторам за цікаву книгу спілкування.

Офіційна сторінка Індустріального Інституту на Facebook