Індустріальний інститут

59 років у рідному місті. Традиції, досвід, майстерність, стабільність, визнання.

Співробітники управління Держпраці у Донецькій області зустрілись зі студентами Індустріального інституту

Дата статьи: 2018-05-24

24 травня 2018 року головними державними інспекторами спеціалізованого відділу нагляду у гірничодобувній промисловості головного управління Держпраці у Донецькій області Варавенко Анастасією Олегівною та Черніковою Тамарою Анатоліївною було проведено семінар зі студентами напрямку підготовки «Розробка родовищ та видобування корисних копалин» у навчальному закладі «Індустріальний інститут» ДВНЗ ДонНТУ на тему: «Державний нагляд і контроль за станом охорони праці».

Зі вступною промовою виступила Чернікова Тамара Анатоліївна, розповівши присутнім про основні повноваження Державної служби України з питань праці, яка реалізує державну політику у сферах промислової безпеки, охорони праці, гігієни праці,а також здійснює державний гірничий нагляд. Держпраці здійснює свої повноваження безпосередньо та через утворені в установленому порядку територіальні органи. Останні утворені шляхом реорганізації відповідальних органів колишнього Держгірпромнагляд. Положення про державну службу України з питань праці було затверджене 11 лютого 2015 року. Діяльність служби регулюється законами України «Про охорони праці», «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сферах господарської діяльності», «Положення про Головне управління Держпраці у Донецькій області» та іншими нормативно- правовими актами та положеннями що затверджуються Президентом України або Кабінетом Міністрів України.

Потім Варавенко Анастасія Олегівна ознайомила студентів з правами і обов’язками державних інспекторів.

Особливу увагу було звернуто на права громадян на охорону їх життя і здоров’я у процесі трудової діяльності, а також відповідальність керівників підприємств за забезпечення виконання вимог законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці відносно прав робітників в області охорони праці.