Конституція України – Основний Закон держави. До 22-річнииці Конституції України
Дата статьи: 2018-05-03
![]() |
У Конституції думка єдина – щоб була щаслива кожна людина (українське народне прислів’я) |
Кожного року 28 червня ми святкуємо День Конституції України. Конституція України проголосила Україну суверенною, незалежною, демократичною, соціальною, правовою державою, визнала людину найвищою соціальною цінністю і утвердила реальне народовладдя.
Історія законотворення в Україні почалась з документа «Пакти і Конституція законів та вольностей Війська Запорізького», написаний ще гетьманом Війська Запорізького Пилипом Орликом. Це була перша європейська конституція у сучасному її розумінні. Підготовка і прийняття нової Конституції України мала тривалий конституційний процес, який складається з декількох етапів. Спочатку підготували декілька нових проектів Конституції України, що відображали позиції різних політичних партій і створили Конституційну комісію, яка розглянула різні проекти Конституції України. У 1992 р. було винесено один з проектів на загальнонародне обговорення, що дало змогу активізувати роботу над проектом. Основним об'єктом конституційного регулювання і захисту Конституції визначалися людина, її права і свободи як найвища соціальна цінність. Характеризуючи структуру проекту, слід зазначити, що він складається з преамбули і п'ятнадцяти розділів: Загальні засади; Права, свободи та обов'язки людини і громадянина; Вибори.Референдум; Верховна Рада України ; Президент України; Кабінет Міністрів України. Інші органи виконавчої влади; Правосуддя; Територіальний устрій України; Автономна Республіка Крим ; Місцеве самоврядування; Конституційний Суд України; Внесення змін до Конституції України; Прикінцеві положення; Перехідні положення
У результаті опрацювання матеріалів, які були передані до комісії, було підготовлено проект Конституції України. 11 березня 1996 р він був схвалений Конституційною комісією.
Конституція України була прийнята 28 червня 1996 року о 9 год. 18 хв. після 24 годин безперервної роботи Парламенту. «За» проголосували 315 народних депутатів. Прийняття Основного Закону нашої держави - це визначна подія в її історії, у житті її народу.
Підготувала Проноза Олена, ст.гр.МО-15