Індустріальний інститут

59 років у рідному місті. Традиції, досвід, майстерність, стабільність, визнання.

Конституція України – Основний Закон держави. До 22-річнииці Конституції України

Дата статьи: 2018-05-03

У Конституції думка єдина – щоб була щаслива кожна людина (українське народне прислів’я)

Кожного року 28 червня ми святкуємо День Конституції України. Конституція України проголосила Україну суверенною, незалежною, демократичною, соціальною, правовою державою, визнала людину найвищою соціальною цінністю і утвердила реальне народовладдя.

Історія законотворення в Україні почалась з документа «Пакти і Конституція законів та вольностей Війська Запорізького», написаний ще гетьманом Війська Запорізького Пилипом Орликом. Це була перша європейська конституція у сучасному її розумінні. Підготовка і прийняття нової Конституції України мала тривалий конституційний процес, який складається з декількох етапів. Спочатку підготували декілька нових проектів Конституції України, що відображали позиції різних політичних партій і створили Конституційну комісію, яка розглянула різні проекти Конституції України. У 1992 р. було винесено один з проектів на загальнонародне обговорення, що дало змогу активізувати роботу над проектом. Основним об'єктом конституційного регулювання і захисту Конституції визначалися людина, її права і свободи як найвища соціальна цінність. Характеризуючи структуру проекту, слід зазначити, що він складається з преамбули і п'ятнадцяти розділів: Загальні засади; Права, свободи та обов'язки людини і громадянина; Вибори.Референдум; Верховна Рада України ; Президент України; Кабінет Міністрів України. Інші органи виконавчої влади; Правосуддя; Територіальний устрій України; Автономна Республіка Крим ; Місцеве самоврядування; Конституційний Суд України; Внесення змін до Конституції України; Прикінцеві положення; Перехідні положення

У результаті опрацювання матеріалів, які були передані до комісії, було підготовлено проект Конституції України. 11 березня 1996 р він був схвалений Конституційною комісією.

Конституція України була прийнята 28 червня 1996 року о 9 год. 18 хв. після 24 годин безперервної роботи Парламенту. «За» проголосували 315 народних депутатів. Прийняття Основного Закону нашої держави - це визначна подія в її історії, у житті її народу.

Підготувала Проноза Олена, ст.гр.МО-15