Індустріальний інститут

59 років у рідному місті. Традиції, досвід, майстерність, стабільність, визнання.

«Академічна мобільність як фактор інтеграції України у світовий науково-освітній простір»

Дата статьи: 2016-01-18

Академічна мобільність студента є невід’ємною складовою освітнього процесу, що сприяє інтеграції індивіда у міжнародну академічну спільноту.

Молоді спеціалісти знають, що сучасний ринок праці вимагає від них швидкого реагування на проблемні ситуації, вміння приймати нестандартні рішення у кризових ситуаціях, креативності, комунікативних навичків, високого рівня професійних компетентностей, мобільності, здатності швидко адаптуватися в плинних економічних умовах.

Академічна ж мобільність дає змогу отримати доступ до освітніх здобутків провідних країн світу, сприяє розвитку інтеркультурних компетентностей та збільшує шанси щодо працевлаштування.

11.01 2016 року в Красноармійському індустріальному інституті відбулася прес- конференція присвячена академічній студентській мобільності. На зустріч прийшли студентки - на сьогодні вже випускниці КІІ ДонНТУ - Лахтіонова Анастасія, Чугунова Олександра та Фоміна Аліса, щоб поділитися враженнями та здобутим досвідом, оскільки навчаються за міжнародними програмами в вищих навчальних закладах Польщі та Норвегії.

Зустріч була зорієнтована на студентів КІІ, що бажають долучитися до міжнародних програм, отримати освіту в Європі чи прийняти участь в короткострокових програмах за обміном студентами.

Дівчата розповідали про свій шлях до європейської освіти. Поділилися досвідом проходження конкурсного відбору, складанням мотиваційного листа. Розповідали і про труднощі адаптації, особливості навчання та соціального життя в Польщі та Норвегії. Дівчата також назвали якості, що допомогли їм досягти успіху: працьовитість, старанність, віра в свої сили, знання англійської мови.

В ході зустрічі дівчата відповідали на різні запитання, що виникали у слухачів. Деякі із студентів надихнулися розповідями та серйозно задумалися над тим, щоб активізувати свої зусилля в справі отримання європейської освіти.

Українські вищі навчальні заклади ще не мають багаторічного досвіду в якості світової наукової еліти. Поки ми втрачаємо найкращих студентів, що після навчання в європейських вишах мріють отримати роботу за фахом за кордоном.

Але інститут робить певні кроки щодо створення умов для студентської мобільності. Студентки підтвердили, що в інституті вони отримали достатні знання, що дали їм змогу навчатися в європейських ВНЗ та отримувати високі бали. Це ще раз підтверджує той факт, що не обов’язково навчатися в столичних вищих навчальних закладах, щоб реалізувати свої амбітні плани та отримати доступ до європейської освіти. Адже все залежить від самої людини, її підходу до навчання та бажання.

В кінці зустрічі прозвучали поздоровлення з Новорічними святами та побажання успіхів польською та норвезькою мовами.

Читати далі на orbita.dn.ua

Читати далі на 06239.com.ua

Читати далі на orbita.dn.ua ВИДЕО