Індустріальний інститут

59 років у рідному місті. Традиції, досвід, майстерність, стабільність, визнання.

Протидія корупції - тематична зустріч студентів зі старшим інспектором сектору моніторингу Покровського відділу поліції

Дата статьи: 2018-03-17

16.02.2018 року відбулася зустріч студентів Індустріального інституту ДВНЗ «ДонНТУ» зі старшим інспектором сектору моніторингу Покровського відділу поліції Головного управління Національної поліції у Донецькій області, майором поліції Сулимою Юлією Іванівною.

Тема зустрічі: протидія корупції.

Хабарництво; розтрата; шахрайство; вимагання; свавілля;зловживання службовим становищем;отримання незаконних цінностей і благ; кумівство - ось той неповний перелік форм корупції, з якими стикаються українці, іноді і не усвідомлюючи те, що є співучасниками злочину.

Співдоповідачами виступили студенти другого курсу Патокін Руслан та Кондратенко Єгор.

Студенти підіймали питання психологічної, економічної та правової складових корупції; торкалися причин виникнення та шляхів протидії корупції.

Дотримуватись закону чи ні, як створити такі умови, щоб корупція була неможлива, що необхідно, щоб українці діяли у відповідності з існуючими правовими актами і не ставали на шлях протиправної поведінки – розповідала майор поліції Сулима Юлія Іванівна.

Юлія Іванівна акцентувала увагу на тому, що небезпека корупції визначається в першу чергу тим, що вона несе колосальні матеріальні, моральні та інші збитки суспільству, особливо, якщо вона поєднана зі злочинами у сфері економічної діяльності, організованої злочинності, великими розкраданнями і розтратами, службовими зловживаннями.

Розповідь cпікер супроводжувала прикладами боротьби з корупцією в Україні, Донецькій області та Покровську; демонстрацією відео про громадянські ініціативи щодо протидії корупції «Я не даю» (https://www.youtube.com/watch?v=oVHY_kAND9g
Наводила приклади відмови поліцейських від незаконної винагороди #БудьякЖеня, що мають стати не виключенням, а нормою українського суспільства. 
А на кінці зустрічі студенти продивилися зворушливий ролик про корупцію в Державній прикордонній службі (https://www.youtube.com/watch?v=cSNQatgjBZM)

Були названі і шляхи протидії корупції:

  • Формування негативної громадської думки.
  • Психологічні тренінги для тих, хто відчуває психологічний тиск та стикається з корупцією (викладачі, студенти, представники малого бізнесу та ін.).
  • Антикорупційне і правове виховання молодого покоління.
  • Розвиток законодавства.
  • Кропітка та сумлінна робота правоохоронних органів та антикорупційна поведінка громадян.

На останок доповідач закликала користуватися в житті принципами моралі та закону.

Дякуємо Покровському відділу поліції Головного управління Національної поліції у Донецькій області, а особливо старшому інспектору сектору моніторингу майору поліції Сулимі Юлії Іванівні за співпрацю та надану інформацію.