Індустріальний інститут

59 років у рідному місті. Традиції, досвід, майстерність, стабільність, визнання.

В Індустріальному інституті пройшов тижневий лекторій про Голодомор 1932-1933 року в Україні

Дата статьи: 2017-12-05

Народ України пам'ятає сторінки свого життя, але з часом відійдуть у небуття свідки тих трагічних подій Великого Голодомору. А тому варто робити все, щоб їх нащадки, особливо молодь, знали про ті лихоліття, свято берегли їх у своїй пам’яті в ім’я того, щоб таке страшне минуле ніколи не повторилось.

В Індустріальному інституті пройшла ціла низка масових заходів. Один з таких заходів був проведений в бібліотеці, на якому були присутні студенти: групи ГС-16-А, ГС-16-Б, ЕЛК-16 в кількості до 100 чоловік. Перед ними виступив старший викладач Індустріального інституту Яцюк Микола Миколайович, який розповів: Головне у вихованні студентів по відзначенню чергової річниці Голодомору і вшануванню пам’яті його жертв – донести правду сучасникам про цю трагедію.

Голод… Це страшне слово повертає нас у далекі 1932-33 роки. Український народ у смутку і скорботі доземно схиляє голови, вшановуючи пам’ять мільйонів його жертв, засуджуючи творців цієї чорної сторінки в історії України.

Відкриті архівні документи ще і ще раз засвідчують, що авторами геноциду, штучного голодомору, фізичного знищення народу стали тодішня правляча влада, радянський політичний режим. Щохвилини з вересня 1932 року по липень 1933 року помирали 17 осіб, щогодини більше – 1000, щодня – понад 24 тисячі. За десять місяців Україна втратила майже чверть свого населення. В голодомор, за оцінками дослідників, померло від 7 до 10 мільйонів чоловік. Голодне лихоліття найбільше вразило дітей. Третина всіх померлих від голоду – діти.

Бібліотекар Прищепчук Катерина Михайлівна провела інформаційну бесіду біля книжкової виставки присв’яченої Голодомору. На книжковій виставці представлено документи, фотографії та публікації про геноцид українського народу, спогади і свідчення очевидців, тих, хто у своїй пам’яті крізь роки проніс страждання та біль спричинені тоталітарним режимом. Наприкінці був проведений бібліографічний огляд, під час якого Катерина Михайлівна ознайомила присутніх з книгою української письменниці з Канади Ольги Мак (1913-1998), в якій ідеться про Голодомор 1932-33 роки в Україні – неймовірну жахливу трагедію нашого народу. Ця книга заслуговує уваги.