Індустріальний інститут

59 років у рідному місті. Традиції, досвід, майстерність, стабільність, визнання.

Студенти Індустріального інституту – учасники Всеукраїнського Students Growing Up Forum у Харкові

Дата статьи: 2017-11-19

З нагоди Міжнародного Дня студента в Харкові, на базі Харківського національного університету міського господарства імені О.М. Бекетова, відбувся Всеукраїнський Students Growing Up Forum, в якому взяли участь активісти органів студентського самоврядування, студентських профспілок та інших громадських студентських організацій вищих навчальних закладів України. Студенти Індустріального інституту Патокін Руслан (гр. ЕЛК-16) та Сімоненко Едуард (гр. ГС-16А) стали активними учасниками цього заходу. Організаторами була підготовлена дуже насичена, а головне, цікава програма форуму. Протягом трьох днів, а саме з 17 по 19 листопада, учасники отримали можливість набратися безцінних знань, досвіду і усвідомити, що студенти це велика сила, яка здатна змінити країну.

17 листопада з 11 години ранку розпочалась зустріч та знайомство учасників, згодом нам провели екскурсію Харківським національним університетом міського господарства і нарешті настав довгожданий момент – відкриття Students Growing Up Forum. Голова Оргкомітету, Микита Андрєєв, голова Молодіжної правозахисної агенції, представив поважних осіб, за підтримки яких вдалося організувати форум, серед них був ректор університету міського господарства Бабаєв Володимир Миколайович. Після теплих привітань з Днем студента захід був офіційно відкритий, усі учасники приступили до роботи. О 12:30 Журба Ярослав, голова Студентського наукового товариства університету презентував доповідь «Історія виникнення Міжнародного Дня студента. Чому це варто пам’ятати». Ми з неабиякою цікавістю слухали розповідь, хоч вона і мала сумний характер. Наступним виступаючим була Кадкіна Софія, студентка Чорноморського національного університету ім. Петра Могили, з темою «Твоя особливість – твій найголовніший потенціал», попри лаконічність промова виявилась дуже мотиваційною і легкою до сприйняття. Ми, вже вмотивовані і щасливі, пішли на обід. Нам дали годину, щоб набратися нових сил і обробити отриману на двох лекціях інформацію, але ми з нетерпінням чекали продовження форуму. З 14:30 учасники взяли участь у лекції-дискусії на тему «Шляхи налагодження діалогу: влада – молодь», яку прочитала Шайхалієва Юна, помічниця в.о. керівника комітету з питань науки і освіти Верховної Ради України, де активісти мали можливість висловити свою думку та надати пропозиції, як ефективніше молоді співпрацювати з владою. Обговорення могло затягнутися і до вечора, але настав час наступного лектора. Рубін Едуард, підприємець і колишній т.в.о. ректора Харківського національного університету радіоелектроніки, розповів про зв’язок вищої освіти і бізнесу та роль студентів у запровадженні дуальної освіти. Основою всієї лекції стали слова «ламай систему», що нинішня система освіти давно застаріла і не дає можливості повністю розкрити навчальний потенціал України. По закінченню лекції ми перейшли до іншої зали, де модератори заходу представили нам «Студентський пакет законодавчих ініціатив», докладно розповіли, що дає студентам новий Закон України «Про освіту». Палкі дискусії з цього приводу не стихали до самого вечора, кожен хотів поділитися своєю думкою. Лампову вечірню атмосферу доповнювали розповіді студентів про своє життя та їх студентську активність. Перший день Students Growing Up Forum підійшов до кінця, попереду нас чекало урочисте святкування Дня студента в одному із клубів Харкова, або кожен міг піти прогулятися вечірнім містом.

18 листопада, другий день форуму, ми з нетерпінням чекаємо початку, адже сьогодні у розпорядку лекції-дискусії, активна робота і можливість самовиразитись, а також організатори підготували сюрприз у вигляді організаційної гри, але все по порядку. Учасників розділили на дві групи і розвели по різних аудиторіях. Об 11 годині ранку одночасно дві групи були на різних лекціях, а потім мінялися аудиторіями. Афанасьєв Дмитро, екс-голова Студентської ради наукового товариства «Київський політехнічний інститут», розповів про проведення прямих таємних виборів в органи студентського самоврядування і провів опитування про дотримання усіх правил проведення виборів студради у вишах. Опитування було, напрочуд, цікавим і повчальним. Далі лектор Карпова Анастасія, екс-голова Студентської ради Рівненського державного гуманітарного університету, дала інформацію про реєстрацію органу студентського самоврядування, як громадської організації, його фінансування з бюджету вишу. Поділилася корисними лайфхаками (секретами), як спростити процедуру реєстрації та уникнути підводних каменів. Приємну атмосферу створювали її історії зі студентського життя про поразки та невдачі під час роботи головою студради. По закінченню обговорень на нас чекав приємний сюрприз: організаційно-діяльнісна гра «Нечесні вибори» (модератор Щукіна Олександра, координатор руху «Чесно» в Харкові). Суть гри доволі проста: всіх учасників об’єднали в команди. Кожна з п’яти команд представляла свою партію, яка дісталася через жеребкування, три інші команди - газети (де одна з них була провладна, чесна газета і жовта преса), ще одна команда - були прості виборці. Завдання партій було створити собі імідж, щоб отримати переважну більшість голосів виборців, газети повинні набрати компромат на кожну партію і представити його після виступів партій, а у кінці гри виборці голосували за кандидатів. Після оголошення результатів гри, кожна команда отримала подарунок. Море позитивних емоцій і неабияке задоволення від гри, нам вдалося проявити всі свої здібності і натхнення. Наступною була лекція «Роль студентів в антикорупційній діяльності» (Оксана Нестеренко, керівник Міждисциплінарного науково-освітнього центру протидії корупції Національного університету «Києво-Могилянська академія»). Активісти слухали про методи боротьби з корупцією і як держава запобігає корупції у вишах. Основним здобутком стало введення рейтингової системи нарахування стипендій, але чесно признаючи, вона не вирішує усіх проблем з корупцією, це важка боротьба, яка потребує великих сил і знань. На цьому другий день форуму закінчився, ми прокачали свою сіру рідину на повну, а попереду останній день, що ж він нам приготував…

19 листопада, останній і найважливіший день форуму. Підводячи підсумки роботи за два дні, ми в групах обговорили плани лобіювання пакету студентських ініціатив та шляхи імплементації окремих норм Закону України «Про освіту» студентськими організаціями. Гарячі дискусії ще раз підтвердили, що студенти - це велика рушійна сила реформ задля покращення студентського життя. Після двогодинних обговорень і перерви модератори представили результати обговорення в групах і спільно з учасниками заходу сформували текст проекту резолюції Форуму, який направлять до Верховної Ради і будуть вимагати внесення змін до закону «Про освіту». Ще одним приємним сюрпризом стала лекція-дискусія «Роль молоді в Україні і світі. Цілі сталого розвитку» (Річард Герц, консультант ЮНІСЕФ з питань залучення молоді та партнерства для U-Report). Нам розповіли про 17 цілей ЮНІСЕФ, задля суспільного розвитку і блага усіх жителів планети, адже саме ми, активні студенти, даємо старт змінам, наші ініціативи і ідеї створюють, інколи, дивовижні речі. Кінцевою фазою форуму стало підписання резолюції, створення робочої групи з питань піару про роботу форуму.

Ми вдячні профспілковому комітету Індустріального інституту за надану можливість та фінансову допомогу для участі в такому цікавому та корисному заході. Ми познайомилися з гарними людьми, отримали безцінний досвід, знання і шанс змінити життя студентів на краще.

Патокін Руслан та Сімоненко Едуард – учасники форуму