Індустріальний інститут

59 років у рідному місті. Традиції, досвід, майстерність, стабільність, визнання.

«Школа майбутнього інженера» розпочала свою роботу

Дата статьи: 2017-11-17

Стрімкий розвиток сучасних технологій зумовлює підготовку інженерів нового покоління, здатних мислити креативно, оперувати останніми досягненнями в області моделювання й проектування, нарощувати професійні знання й уміння. Підготовка технічних фахівців такого рівня є основною задачею вітчизняної вищої технічної школи.

Однак за останні роки популярність інженерних спеціальностей серед вступників зменшилася. На думку майбутніх абітурієнтів інженерна освіта є більш складною, оскільки потребує високої фізико-математичної підготовки, а інженерні спеціальності здаються менш цікавими та престижними у порівнянні з іншими професіями.

Щоб змінити уявлення старшокласників про світ інженерних професій, надати змогу школярам спробувати свої сили в навчанні технічним спеціальностям, адаптувати до системи навчання у вищому навчальному закладі, викладачі технічних кафедр Індустріального інституту ініціювали проект «Школа майбутнього інженера». В рамках реалізації проекту планується проведення провідними науковцями Індустріального інституту лекцій, практичних занять, майстер-класів для старшокласників. Заплановані заходи мають відбутися як на території вишу, так і на території загальноосвітніх навчальних закладів.

Діяльність «Школи майбутнього інженера» стартувала 14 листопада у загальноосвітній школі № 9 м. Покровськ, в актовій залі якої старшокласникам була надана нагода прослухати лекцію професора, доктора технічних наук Гого Володимира Бейловича на тему «Інформаційне моделювання як основа освіти та інженерної діяльності». На зустріч завітали одинадцятикласники ЗОШ №2, ЗОШ №9 міста Покровськ. Тему лекції було обрано не випадково, оскільки мало хто з нас задумується над тим, що людина сама по собі є об'єктом інженерних досліджень, а діяльність людського організму у взаємодії з навколишнім середовищем можна розглядати як модель складної мехатронної системи.

Можливо, не всім слухачам вдалося сягнути висот думки професора, адже сприяння інформації такого рівня потребує не тільки певних знань, але й уміння слухати, розуміти, аналізувати. Тому нехай такий досвід стане у нагоді майбутнім студентам.

Відвідати таку лекцію пропонуємо також 17 листопада о 14.00 у приміщенні ЗОШ №9 м. Мирноград, а 21 листопада о 14.00 – у великій похилій залі Індустріального інституту.

Організатори проекту «Школа майбутнього інженера» щиро вдячні керівникам загальноосвітніх закладів Покровська та Мирнограду за співпрацю.

Окрема подяка керівництву ЗОШ  №9, ЗОШ  №2 Покровська та ЗОШ №9 Мирнограду, на базі яких заплановано реалізувати проект.