Донецький національній технічний університетІндустріальний інститут

«Досягнення європейських стандартів. Угода про асоціацію: перспективи та виклики»

Дата статьи: 2017-04-27

24 – 26 квітня 2017 року у м. Києві відбувався семінар-тренінг на тему «Досягнення європейських стандартів. Угода про асоціацію: перспективи та виклики». Захід проходив в рамках проекту «Просування проєвропейських реформ в Донецькій та Луганскій областях», що реалізовується Донецьким молодіжним дебатним центром в рамках проекту Інститут економічних досліджень та політичних консультацій та Європейська правда “Просування реформ в регіони” за сприяння Європейського Союзу (http://ec.europa.eu/europeaid)

На цьому триденному заході були представлені ограни влади, громадські організації, активісти зі східних, центральних, південних областей України. Був тут представлений і Індустріальний інститут. Метою заходу було не тільки розширити знання учасників щодо означеної проблеми, але й дати можливість представникам влади та громадських організацій почути один – одного. Протягом трьох днів учасники семінару-тренінгу спілкувалися, ділилися досвідом, проблемами, слухали лекційні блоки, брали участь у дебатах за оксфордським форматом, виконували групові завдання.

Перший день - лекційний. Лектор - Теміров Юрій, кандидат історичних наук, декан історичного факультету Донецького національного університету ім. Стуса достатньо обґрунтовано та з опорою на принципи історизму змусив ( в хорошому сенсі) слухачів подивитися на європейську інтеграцію без міфів та стереотипів. Лектора не відпускали та закидали питаннями навіть під час кави-брейк та обіду.

День другий - емоційний. Журналіст в інформаційній кампанії «Сильніші разом» Світлана Чернецька підняла дуже болючі проблеми для України: транспорт, медична реформа та екологічні зобов’язання, що виходять із підписання Угоди про асоціацію. Зрозуміло, що такі питання не могли не викликати дискусії та суперечки. Тому було гаряче, але не менш інформативно та корисно.

День третій - дебатний. Тема дня: Реформа місцевого самоврядування та територіальної організації влади. Тренером та експертом третього дня була Ірина Вишлова- Пилєва, начальник адміністратор відділу надання адміністративних послуг Чугуївської міської ради Харківської області, лідер Клубу громадського діалогу м. Чугуєва. Питання, що обговорювалися, стосувалися та хвилювали кожного учасника,не дивлячись на те, що не всі учасники були безпосередньо відповідальними особами за впровадження реформи місцевого самоврядування. І хоча виробити конкретні кроки щодо реалізації Угоди про асоціацію чи реформування української медицини, впровадження реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади не вдалося. Та й не такою була мета заходу. А от що вдалося, так це отримати розуміння того, чому новації даються так важко, як позбавитися стереотипів сприйняття європейської інтеграції, і в якому напрямку треба працювати на всіх ланках суспільства: освіта, ЗМІ, всі рівні влади та громадські організації.

P.S. І замість висновку. Основним лейтмотивом тренінгу стали фрази, що неодноразово повторювалися учасниками заходу: Не будь байдужим! Почни змінюватися сам! Формуй команду однодумців і змінюй світ!