Становлення та розвиток гірничого права 04.12.2017

3463657357

Користування надрами є досить давньою сферою діяльності людства. Початково право користування землею мали усі, хто володів ділянками, за умов виконання певних повинностей стосовно царя як верховного власника всієї землі. Природно, що в різних країнах законодавець по-різному упорядкував норми, які регулювали видобування корисних копалин (ВКК). З давніх часів і до сучасної епохи, гірничі закони відрізнялися і відрізняються один від одного не тільки в країнах, що дуже близькі між собою територіально, а й іноді навіть в провінціях однієї країни, причому не тільки частково, але й у самих принципах права.