Індустріальний Інститут

Бібліотека

"Шановні відвідувачі сайту та читачі бібліотеки, з січня 2018 року Бібліотека індустріального інституту стала частиною Науково-технічної бібліотеки ДонНТУ. Всю інформацію про роботу бібліотеки ви можете отримати за цим посиланням donntu.edu.ua/library.

Ласкаво просимо до нас online та offline!"

Мир на землі – це щастя і любов 22.01.2016


terra1

«Мир на землі – це щастя і любов!»

«Мир на земле! Никогда об этом не говорили больше и никогда не предпринимали во имя этого меньше, чем в наше время.»

Эрих Мария Ремарк.

Міжнародний день миру вперше було засновано у 1981 році, як день глобального припинення вогню та насильства. Генеральна Асамблея ООН закликала людей усього світу у День миру скористатися нагодою та посприяти винесенню мирних рішень у конфліктах, а також утриматися від ворожості протягом дня. Щорічно, люди всього світу відзначають День миру 21 вересня. У наш час, коли в різних куточках світу і на нашій землі лунають постріли та проливається кров, це свято особливе. День миру покликаний змусити людей не тільки задуматися про мир, але і зробити щось заради нього.

У сучасному світі навряд чи існує явище, яке шкодить людині більше, ніж війна. Через війни гине величезна кількість людей. Проблема також у тому, що через війну страждають люди зі складу цивільного населення, від випадкових пострілів і снарядів гинуть звичайні люди, руйнуються їхні будинки, знищується їхня власність, знищується соціальна інфраструктура, промисловість, мережа транспорту…
Через війну суттєво погіршується економічне становище країни, у людей виникають проблеми із можливостями забеспечити собі нормальне життя. Через все це правителі держав і звичайні громадяни повинні робити все, щоб до останнього моменту намагатися відвернути війну і зберегти мир.

Війна і мир. Сьогодні це словосполучення набуло в Україні, зокрема на Донбасі, страшного звучання, нового змісту. Останнім часом напруга в українському суспільстві досягла великої сили. Причиною тому – страх перед війною з боку нашого північно-східного сусіда. Не хочеться вірити в те, що між братніми країнами – між Україною і Росією виникне повномасштабна війна, дуже хотілося б, щоб все в цих відносинах вирішилося мирним шляхом. Вирішення проблеми конфлікту на Донбасі має шукатися лише мирним шляхом без використання збройних сил.

Ситуація у східних регіонах нашої держави швидко набуває обрисів «замороженого конфлікту». Певний оптимізм у врегулюваннІ ситуації на Донбасі вселяють дії нашого уряду і представників Європи. Узгоджуються подальші графіки контактів у нормандському форматі, називаються конкретні дати особливих зустрічів лідерів країн України, Росії, Німеччини і Франції. Адже, що швидше порозуміються представники контактної групи, то більше шансів повернути мир і спокій на Донбас.

Тож мир на землі – це безцінний дар, завойований кров’ю наших предків, і ми маємо зберегти його для нащадків. Хіба так багато потрібно людині для щастя? Безпечна дійсність, упевненість у майбутньому. Кожен прагне реалізувати свої здібності, жити повним життям та бачити навколо себе щасливих, добрих людей. Прагнення миру – всесвітнє. Та мир неможливий до того часу, поки кожен не наведе лад у власній душі, не визначиться з духовними цінностями, не стане більш терплячим до людей навколо. І коли кожен буде жити в гармонії із собою, то зможе збудувати добрий, безпечний світ для усіх. Як пише про це Л. Костенко:

Щоб тільки неба очі голубі
Цю землю завжди бачили в цвітінні.
Щоб ці ліси не вимерли як тур,
Щоб ці слова не вичахли, як руди…

Щиро віримо в невмирущість української нації. Україна вічна, бо вічний її народ. А головним підтвердженням цьому є її давня і героїчна історія, що довела: попри лагідну вдачу українці надзвичайно сильний і витривалий народ, який здатен захищати себе й боронити свою країну. Допоки буде український народ вірити в себе, у свої сили, допоки буде шануватися, доти буде існувати й розвиватися незалежна українська держава, яку будуть знати і поважати у всьому світі.

Але, у часи, коли вже жодна з країн світу не може нам диктувати свої правила, Україна, розривається щонайменше між трьома полюсами: прагне приєднатися до Європейської Спільноти, подружитися з Америкою і не зіпсувати стосунків із Росією.

Однак головне, що Україна — це та земля, де ми народилися, де завжди на нас чекатиме батьківська домівка, зігріта теплим родинним затишком, добротою та материнською ласкою, це — наша Батьківщина, найкраща і найрідініша, завжди захоплива у своїй непізнаності.

На міжнародній емблемі миру, яку створив відомий художник Пабло Пікассо, зображений білий голуб із маслиновою гілкою в дзьобі. Птах символізує прагення всіх народів планети жити без воєн, у дружбі та злагоді. І ми чекаємо, коли ці мирні крила розкриються над нашою Україною.
Світ з часом перетвориться на кращий, бо люди зрозуміють, що насильство та війни ні до чого доброго не приведуть. Війна та насильство — це зло, що калічить наші душі. Отже, щоб стати кращими (а до цього прагнуть усі), потрібно змінити навколишній світ, починаючи з себе, зі своїх друзів та знайомих. Якщо кожен з нас зміниться, то зміниться й наше життя, а значить, щезнуть війни та насильство.

Про мир і щастя мріють люди з давен-давен, скільки існує людство, стількі й живе у серцях чарівна мрія про мир. Бо ж лише коли є мир, то можуть здійснитися найзаповітніші прекрасні мрії людини, її надії і помисли, тоді кожен може реалізувати себе повністю, розкрити свої здібності і таланти. Аби не війни, що прогреміли над Землею за всю історію, то людство вже давно могло жити так чудово, що ми й уявити не можемо. Багато б змогло людство, якби жило у мирі і злагоді… Не вмирали б талановиті, дуже розумні хлопці і дівчата, а творили б, здійснювали свої мрії і задуми. Кожна війна забирає мільйони людей, а серед них і найталановитіших, які б змогли багато чого зробити для людей, для миру на Землі.

МИ ХОЧЕМО МИРУ!

			Мир на землі – це затишок і тиша,
			Це сміх дитячий і душі політ!
			Коли поет чарівні вірші пише
			Про надзвичайний, дивовижний світ.
			Мир на землі – це росяні світанки,
			Краса і творчість, пісня в гаях.
			Мир на землі – це вечори і ранки
			Із радістю і щастям у серцях.
			Це дні роботи, сповнені натхнення,
			Щасливі сім’ї, здійснення надій.
			Й нас не лякають вибухи страшенні,
			Й солдати не кидаються у бій.
			Мир на землі – це дім і мама, й тато,
			Й любові стільки – просто через край!
			Це та земля, де щастя є багато
			І в кожнім домі – хліба коровай!
			Це та земля, де сміх і пісня лине,
			А діти йдуть до школи знов і знов.
			Й ніколи у боях ніхто не гине,
			Бо там господар – щастя і любов!

Надія Красоткіна.

На головну